KOGNITIVNÍ DISONANCE

Kognitivní disonance je stav mysli, který vzniká rozporem mezi dvěma kognicemi, například mezi postoji (znalostmi, vírou, chováním)  a skutečným stavem věci.

V případě projektu Kmenové buňky a Laminine jde většinou o rozpor mezi informacemi uvedenými na tomto webu, a všeobecně rozšířenými názory či zavedenými postupy, tak jak je lidé znají a doposud vnímají.

Velmi mnoho lidí, kteří navštívili tento web, odmítá uvěřit (nastává Kognitivní disonance), že to, co zde čtou je možné. Přijde jim to moc jednoduché a prosté. Jejich mysl vždy podsouvá otázky typu:

 

• to je nějaký podvod, to je moc jednoduché…

• když tvrdíte, že to funguje, jak to že o tom nikdo neví….

• když je to tak dobré, proč se to neprodává v lékárnách…

• proč to nepoužívají lékaři…

• takových výrobků už bylo…

 • a mnoho dalších otázek

 

 

Opravdu nejtypičtějším příkladem jsou pacienti s diabetes. Zde je myšlenkový zápas, zda změnit dosavadní způsob života radikálně či jen prostě setrvat u stávajícího nejčastější. Diabetes totiž ihned nebolí, a tak lidé věří že, se jim  diabetické komplikace vyhnou. Někteří vyzkouší 90 tobolek a prohrají, jelikož očekávali zázrak. Vítězů je zatím menšina.

Spojení Laminine a schopnosti regenerace našeho těla přináší u diabetu postupný obrat ve zdravotním stavu. Vždy však záleží na konkrétní osobě, a rozsahu onemocnění.

Proto vznikl projekt Kmenové buňky, jehož odpovědí na kognitivní disonanci je trpělivé informování a hledání lidí, kterým Laminine pomohla. Velmi si vážím těch, kteří vystoupí z anonymity a podělí se o svůj příběh.