Nyní již víte, že nemocných lidí  je obrovský počet, a každý z nich má již ve své zdravotní kartě nějaký – průšvih. Žijí se svým zdravotním průšvihem každý den, a přijímají informace nejen od odborné veřejnosti. Je zde naprosto logická a pochopitelná nedůvěra k nabídkám jako je tato. Jak ze strany odborné, tak i laické veřejnosti. Je dobré vědět, že ošklivé zdravotní průšvihy se v lidském těle tvoří pomalu, třeba i deset let.

Nemocní jsou dnes již lidé od středních let. V této populaci nacházíme i zásadnější diagnózy. Například: autoimunitní onemocnění, amyotrofická laterální skleróza (ALS), roztroušená skleróza, diabetes, rakovina atd. Závažné onemocnění jakéhokoliv člena rodiny přináší nejen fyzickou bolest, ale i obrovské emoční vypětí všech dotčených. Většina závažných onemocnění rozmetá na kusy především psychiku, ale i zaběhnutý systém života nejen daného pacienta a celé jeho širší rodiny. Extrémně se také zvýší stres. Nemocný je uvržen do sociální izolace s velmi omezenými možnosti pokračovat ve stávajícím způsobu jeho života. Například diabetes přináší další zdravotní rizika a komplikace.

Pokud přijde komplikace – nemoc – v tzv. aktivním věku, přistupujeme k pracovní neschopnosti z pohledu čistě ekonomického. Marodit se prostě nevyplácí. Při delší pracovní neschopnosti upřednostňujeme peníze před zdravím. Již zde pokládáme základy pro budoucí vážné onemocnění díky např. nesprávnému přístupu ke svému zdraví, pracovnímu stresu, partnerským hádkám, depresím, nadváze, způsobu stravování, emočním otřesům atd.

Právě proto se vyplatí myslet na tzv „zadní vrátka“ již v aktivní období života. Jde o individuální rozhodnutí a postoj. Pokud se chcete vyhnout „hrstím prášků“ v budoucnu, tak Laminine je výborná volba. Dalším důležitým faktorem je také to, co jíte. Ale o to někdy jindy.

V projektu Kmenové buňky narážím na různé překážky a zpochybňování ze stran odborné i laické veřejnosti. Jsem na to zvyklý. Rozhodnutí je stejné jako na počátku. Nacházet a sdílet nové a nové informace, a tím pomáhat změnit osud téměř 7 miliónům nemocných lidí v ČR.

 

POMOZTE SOBĚ, a tím pomůžete i lidem ve vašem okolí. Budeme společně pro další lidi ,,hmatatelní“ a ,,uvěřitelní“. Sdílejme společně zdravotní úspěchy. Nemocní a jejich nejbližší naše informace opravdu potřebují. V našich hlavách převládají ,,staré informace“, a ,,všeobecně rozšířené názory a postupy“ , a toto bude trvat do doby, dokud je nahradí nové. Bohužel pro některé vaše blízké přijdou tyto nové informace již pozdě.

Petr